עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

אנרגיה מותמרת /טבע

29/07/2017 01:16
איילת רחמים
הטבע כולו השפעה מאור אין סופי שכולו אנרגיה אור עליון פשוט ממלא את כל המציאות .
איך זה שאנרגיה ,אור ,פשוט מתראה כשמיים אדמה וכל מה שבניהם ועוד גלאקסיות וכדומה...?  ובמיוחד איך זה שאנרגיית החיים הטבע ,מתראה לנו ומורגשת בנו במציאות בצורת דומם צומח חי מדבר .שאם נשים לב על האנרגיה באופן צורני ,על צורת האנרגיה הזו הנראית לנו בטבע כדומם צומח ,חי ומדבר אנו רואים דרגות של התפתחות .שדומם הוא למשל לא יכול לזוז ממקום למקום, הוא כעומד על עומדו, עם צפיפות חומר דחוסה ושונה מאוד מהצומח שיש לו לעומת הדומם תנועה כלפי מעלה ומניב פרי ,אומנם שלא יכול לנוע באופן עצמאי ממקום למקום לעומת החי ,שהחי כבר בעל תנועה עצמאית ומוליד. על ציר התפתחותי ניתן לראות דרגות התפתחות בחומר הזה שבטבע ,שנקרא בלשונינו אור,אנרגיה.דצח"מ.מכל שכן דרגת  המדבר שבטבע ,המין האנושי שהוא כבר מסמן ,שלב התפתחותי, ברמה הכי גבוהה בטבע .שהוא בעל יכולת חשיבה ויכולת פעולה וחקירה, את הדרגות הקודמות .ויכול להשתמש בהן כאוות נפשו ... למעט בעיה אחת שיש לו והיא שאינו מסוגל לחקור את עצמו ,כפי שיכל היה ,לחקור את הדרגות הקודמות לו .מאחר והוא לא נמצא ,מעל עצמו כדי שיוכל לחקור כמדען . לכן המדע והפסיכולוגיה בעצם כל המדעים נתקלים בחוסר יכולת לעלות על טיבו של המדבר בטבע הוא האנושות או בן האדם .מה שמותיר אותנו חסרי אונים ביחס למהותינו ,לחיינו עלי אדמות ולשאלת החיים ומוות, על גלגל שינוי הצורה של האור המומר לאופנים רבים כגון ,אנרגיה ,גלים אלקטרומגנטים,פולסים ועוד
על מנת שהמין האנושי יוכל לעמוד על טיבו עליו להיות לפחות דרגה אחת נוספת לדרגה שבה הוא נמצא מצד הטבע המולד.
וזו כבר דרגה משמעותית מאוד מאוד עבורו. שאם נשים לב למעברים בין הדרגות השונות של הדצח"מ נראה שיש קפיצת מדרגה משמעותית בין דרגה לדרגה. 
זה לא שמחיה נעשה אדם, אלא שמחיה נעשתה איזו קפיצת מדרגה, שהפער בין דרגה לקודמתה עצום ומהפכני הייתי אומרת.
אי לכך דרגת המדבר בטבע בעצם חייבת למצוא כוח מהותי והשכלה צורתית ממדרגת ההתפתחות שמעל לדרגה הנוכחית שלה. אחרת היא לא תצליח לפצח את חידת החיים ומוות ואת סיבת אפסיותה מצד אחד ועליונותה על שאר דרגות הטבע מצד שני. 
מצב משפיל ובעייתי. האנושות כלומר דרגת המדבר בטבע תקועה במצב חסר אונים זה כבר אלפי שנים. 
מחמת חוסר כוח והשכל ,לקבל תשובות ונתונים שאפשר לנתח אותם באופן שיביא לאנושות מזור לתחלואיה.
מצב בו הלכה והתרחקה האנושות מלעסוק בבעיה המהותית הזו שבכל דור ודור עומדת לפניה וכמו תובעת את פתרונה ובמקומה נמשכה האנושות בעליל, לעסוק בלנצל מהטבע מקסימום מאוצרותיו עלי אדמות וכשאלה לא מספקים דיה, אז מנצלת את הזולת במקסימום ניצול שמתאפשר לה ומסתובבת בצורה הפוכה בתכלית לצורת  הגלגל שבתוכו היא מסתובבת  הלוך וסבוב סביב אותה גברת בשינוי אדרת . והגברת לא די שלא מרוצה מעצמה ולא מסופקת בהוייתה החוזרת ונישנית ,אלא שגם האדרת ,כבר לא מוסיפה לה חן ובלשון המעטה הזלזול בחיים ושאט הנפש הביקורת ושפיטה ,הכאב וצער ומיאוס והאכזבות הגיעו אליה עד שכבר  לא רוצה לחיות ורק גוררת רגליים ונסחבת כנועה תחת הנטל  ונפסדת בטירחתה ,איבדה טעם לחיים .כבר חיסלה את חלקת הטבע היפה שבתוכה נמצאת ואחרי שדרכה אלפי שנים על האדמה שהיתה ועודנה מלאת אנרגיה ואור בלתי נדלה, בהשפעה ,למרות היחס ההרסני של החברה האנושית מצידה .אחרי כל זאת ועוד .הגברת"אנושות , ממשיכה  להרגיש , שהטבע לא בסדר איתה. הטבע אכזר, הטבע מתנהג עימה ,לא יפה לא הוגן .
והיום בעידן המחשבים כשהמחשב מתקלקל מה תגיד גברת אנושות?  המחשב לא בסדר בהתנהגותו כלפי . 

חוק נתן ולא יעבור!
חוקי הטבע קבועים ומוחלטים .חוסר הידיעה אינה משנה תוצאה. גם הידיעה לא משנה תוצאה . כמו שהמעשנים יודעים בוודאות שהם מזיקים לריאות בעישון .הידיעה הזו לא בהכרח תשנה החלטה אם להפסיק לעשן .
הטבע הוא חוק שטבוע בכל הרמות, של הוייתו. ומה שחקוק בו, הוא כמוסרות של תענוג או יסורים . וכל יצור נמשך לתענוג ובורח מיסורים באופן אוטומטי. 
אם כן נעלמה לו לדרגת המדבר הנעלה על שאר הדרגות בטבע, נעלמה לו הבחירה החופשית? . לא הוא מחליט לעצמו לנהוג כך או אחרת עם חייו כי הוא כלי רגשי חסר תקנה ?
מה ראינו פה בעליל ?שתענוג או יסורים מתווים התנהלותו ,מבלי לשאול אותו ,מבלי להתחשב בו בכלל?
אם כן ,אי אפשר להאשים אותו אודות יחסו לטבע ,לזולת ולעצמו. 
זה כמו לקבוע שיצר האדם רע מיסודו וחסר יכולת לעשות עם זה משהו . 
במצב הנוכחי של דרגת המדבר בטבע ,אנו נאלצים להסכים עם העובדה שמצבו של המדבר ,נגיד המין האנושי ,הוא אכן מצב חסר אונים ואבוד מלצאת ממנו . יוצא שכל הטבע כל המין האנושי, הוא בעצם כמו צבא הגנה . כולם מתגוננים מפלאי הטבע הטבועים בבריאה, במקום להתפעל מהם ולהנות מהפלא הזה שנקרא חיים . אנרגיה . אור . טבע .

המשך יבוא ... 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: