עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

החיים שחלמנו עליהם

17/11/2017 17:46
איילת רחמים

שפיטת החיים ממקום של רצון לקבל לעצמו
מאגר בלב אדם שליליות שהולכת ומצטברת עם השנים. בן אדם שרוצה להנות ולא מקבל לשביעות רצונו מקלל בליבו וקל וחומר בעיתות צרה ומצוקה .והשנים חולפות והמצוקה והבעיות והכאב מצטברים יותר ויותר ואת מקום חדוות החיים תופס הייאוש אכזבות פחדים דאגות או אדישות .
חוסר אונים וליית ברירה נעשים לאורך חיים.
כניעה לעבדות מודרנית ,חוסר שביעות רצון והתגוננות מפני הבאות. אלה וודאי לא החיים שחלמנו לחיות בזמנים היותר טובים שהיו, אם היו לנו בצעירותינו. 
וודאי שלא מחכמה הרצון לחיות שחי בנו מתייחס כך לחיים ,אלא מתסכול ,שהוא כבר יגע ועשה כל מיני מאמצים להיטיב מצבו וראה שהסיכוי הולך וקלוש ,
וגרוע מזה עוד שמעתי שבן אדם מתרגל להכל וסוחב בכניעה וממשיך לשרוד בכל מצב ,מתרגלים לחושך...מה לעשות זה גם משפט ידוע .אלה החיים ,מה לעשות ?!.
כשבן אדם מסתכל סביבו שומו שמיים מצבם של אחרים עוד גרוע משלו .הוא ממהר להגיד ברוך השם אני נושם. 
לכולם ברור שהחברה האנושית אומללה ומצבה מדאיג. פעם גם לו היו דאגות ברומו של עולם.אבל היום הוא חייב לדאוג רק לעצמו כי חבל להשקיע אנרגיה על אוזניים ערלות . הוא יודע שהוא ומשפחתו תלויים בחברה, כי כולנו חיים חיי חברה .בתי ספר מוסדות ציבוריים ממשלתיים וכדומה . אבל קצרה יד האנושות המפותחת להושיע . לא הטכנולוגיה ולא המדע ולא הביולוגיה ולא האסטרונומיה ולא האקולוגיה וגם לא התרבות, גם לא תנו לחיות לחיות ולא מיחזור פלסטיק, בקיצור לא אף אחד ממה שיצרה החברה האנושית לאורך ההיסטוריה יכול לשנות.האדם המסכן שמתחיל את חייו כעולל תלוי בהורים נאמנים מגיע לשנות חייו האחרונים במידה ושרד אותם ,יגיע לערש דווי ויזדקק לעזרה עם גופו שנחלש כמכונה בלויה ונפש עייפה. 
מן הסתם העולם שופע במתקנים מכל הנצרך לאדם ולבהמה לחיים שופעים כל טוב .אך כל הטוב מרפד את עשירון עליון וסביבם נמצאים שארית הפליטה. 
הכסף המרפד את העשירון העליון הזה איננו מכסה על נפש דואגת ,על אלימות ובעיות במערכות היחסים .ובעיקר את מערכת היחסים בין האדם והעולם שהן בעיות שמשליכות על בעיית האדם עם עצמו ועם שאלות חיים של משמעות הקיום האנושי עלי אדמות .היינו השאלה הנשאלת .בשביל מה חיים ? מי הנהנה מהם ואת מי אני מהנה ? 
כיצור אנושי חשבתי לעצמי שזו בושה וכלימה לראות את האנושות מתנהלת בצורה כזו כלפי החיים . חשבתי לעצמי כל אחד מבני האדם קיבל חיים שהעמידו אותו רגע בחייו בפליאה מולם. איפה שהוא בין השאלות שלא קיבלו מענה לבין הזיקנה והמיתה הוודאית להגיע מטבע הדברים .עובר מעין מבט חטוף על דור הולך ודור בא .ואני בדור שעומד לחלוף וחושבת לעצמי .הורי הדור הקודם השאירו לדור שהולידו עולם חסר מענה לשאלות החיים וגם לא לשאלות חברתיות במישור המציאות הקיימת . והוריי הדור הקיים גם הם לא הכינו לדור שהולידו מצע גדילה אחר . יותר ויותר נעשה המצב בלתי נסבל עבור הילדים הן מבחינת חוסר מענה לצורך החברתי שלהם בגנים ובבתי הספר והן מבחינת הצורך שלהם ללמוד ולהשכיל מהם החיים ובשביל מה חיים ואיך לסדר את חיי החברה, כך שיהיו לנו ולדורות הבאים חיים טובים ומיטיבים עם השנים .הילדים שהולדנו מגיעים לבתי ספר שנשארו במתכונת שאנו למדנו כשהיינו ילדים .בתוספת איומים והפחדות שאם לא תצליח בלימודים העתיד שלך יהיה כשלון כי לא יהיה לך עבודה וכסף לפצות על כל הסבל .והילדים המתוסכלים שלא מקבלים ריטלין ופסיכולוג צמוד מתפרעים ונעשים אלימים זה לזה . והילדים הפחות אלימים סתם מנוקרים זה לזה .כך או אחרת האגו מתפרץ באדם או בכעס או בדיכאון והסתגרות בתוך עצמו . 
נראה לי שברור כבר לאדם שהוא צריך עזרה על אנושית לעולם שבו הוא חי בקרב אנשים כמוהו שבסך הכל נולדו לפה ואיש לא לימד וסיפר לו באופן מסודר שהוא חלק ממערכת חברתית כושלת .שחייבת שינוי .ושלהמשיך במתכונת הזו זה סבל מלחמות ייאושים ופשעי אנושות חסרי צלם אנוש עשוים לפרוץ ,כמו שידעה ההיסטוריה שואה וטרור ורדיפות והשתלטות רודנית ואכזרית ,שעדין קיימת במדינות מסויימות בעולם שלנו.
כן דור בא ,הגעת למציאות קשה מנשוא, גם אם אתה פרט ששייך לעשירון העליון נגד מלחמות ורודנות, אכזריות וטרור אינך יכול לעמוד ,כי הכסף לא מתקן יחסים עם הרוע ובטח לא עם האגו .
מה נעשה איתך דור חדש עולל מסכן .כולנו בסירה אחת והקדירה מבעבעת על האש .
איפה הוא הדור שיבין שאנחנו חייבים עזרה על טבעית על אנושית . איפה הוא הדור שיעמול לטפח גדלות החיים בשיתוף פעולה וחיבור חברתי לכבוד החיים ולא לכבוד עצמי. 
דור שישכיל אודות מהות החיים וגדלות מי שברא יצר ועשה אותם ויבין למה ככה עשה ומה פעל אל ? בשביל מה לאיזו מטרה וכיצד להתאסף לחברה מגובשת כדי לנהל חיי חברה נאורים .דור שיחיה חים כאלה ,שמי שנתן את ניצוץ החיים באדם יהיה גאה בניצוץ הזה שהתאסף להיות אוהב .דור שהשקיע לימודים בלהיות אדם .אדם שמומחה בחיבור .שמומחה לעבוד עם האגו ועם הניצוץ שמחיה אותו ומתראה לו כטבע . אדם שהשכיל השכלה ששייכת לקיומו העכשוי נצחי ושלם .על הדור האחרון שמשקיע חייו בתיקון המעוות מלמדת ומשפיעה חוכמת הקבלה שעוברת דרך הרב לייטמן שהיה מדען וביו קיברנטיקן במקצועו והגיע בלימודו והשכלתו ללימוד העיקרי בחיים לימודי חכמת הקבלה וזכה ללמוד אצל הרב"ש בנו בכורו של בעל הסולם .ובנאמנות ומסירות למורהו מעביר את החכמה לדור הזה ומשאיר אוצר בלתי נדלה של חכמה מעולם אין סוף לדורות הבאים.

לייקהציגי רגשות נוספים
הגיבי
edya
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: