עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

שמעתי על החיים דברים אחרים

24/11/2017 17:32
איילת רחמים

שמעתי שבן אדם חי בפרוזדור נצחי שמתראה לו בדמיון כמו שמיים מעליו וארץ תחתיו . ובניהם טבע דומם צומח חי ובני מינו בני אדם . שמעתי שהכול זו מערכת חיים כללית והוא חי בה באופן זמני בגוף בשר ודם למשך הזמן שניצוץ החיים מחזיק מעמד בגופו, שמתפקד כמכונה מתבלה מיום ליום.

קשה לשניהם יחד בגוף הזמני ושמעתי שיש אנשים שמנסים כל חייהם להשיג לניצוץ החיים הזה שמחיה אותם, יסוד לבניין נצחי. זה נשמע הזוי אבל שמעתי שהם מצליחים לעשות זאת בנפש . הנפש שלא נראית ,כמו שהשכל לא ניראה ,גם הנפש לא נראית כלפי חוץ באופן חיצוני ,אם כי באופן מוחשי יש לה הרגש במשהו בחושים ובהבחנות . היא נמצאת שם בין הדמיון למהות החיים . נמצאת שם כהבחנות של משהו חשוב וגדול יותר מהחיים הגשמיים. אלה אנשים שכנראה מתבוננים ומעמיקים במחשבתם אודות ניצוץ החיים שמתגלגל כאנושות. להם האנושות נתפסת כאדם אחד שהאריך שנותיו ומתגלגל על גלגל שינוי הצורה. על פניו צורת האנושות והאדם נראית צורה שחוזרת על עצמה ולא ממש משתנה .תנאי החיים משתנים מדור לדור אך בני האדם אם ניכר בהם שינוי ,אז השינוי הוא לכיוון של הסתגרות בתוך עצמם ונראים כמי שאיבד את רוחו ומתפקד בכניעה . כולם חיים כפרטים סגורים בתוך עצמם, כמו בתוך מקום צר של חוויות ורגשות שברובם אינם נעימים ודורשים מהגוף יגיעה וטורח לתחזוקת הגוף החי ובשביל להשיג חום אנושי ורגש נעים מסתירים את רגשותיהם הקשים ושליליים ומשתדלים להתנהג בהתאמה לכללי חברה הנהוגים , בשביל לעבור עוד רגע עוד יום.

הפיצויים שהחברה הנחילה מדור לדור לבני האדם נמצאים בבזבוזי כספים, קניות ובילויים שמסתכמים ביוקר רב ביחס להנאה קצרת המועד שמקבלים מהם .כסף ,כבוד, שליטה ,השכלה כל המילויים האלה עולים ביוקר ,כי הם תמיד על חשבון יגיעה גדולה שבסיכום חשבון יוצא שההוצאות יותר מההכנסות ,וחובות וצרות נלוות ומצטברות ,בבריאות הפיזית והרגשית עד שכבר אין כוח להמשיך לרוץ לשום מקום .

אבל החיים ממשיכים בטוב וברע ואין מי שיעצור אותם ,חוץ מתאונות מחלות מלחמות אסונות- טבע ומוות.

הפחד והדאגות מכרסמות את ההרגשה והכניעה מכה בראש ומפלחת את הלב . אנשים מנסים בכל זאת להסתדר במשפחה ועם חברים ובכלל במערכות היחסים . טיב היחסים כהולך על חבל דק ונשמר מנפילות קשות.

האנושות הזאת מסכנה בתוך עצמה ועוד יש בתוכה את הצד של אנשים שאיבדו צלם אנוש והם כמו פצצה מתקתקת של רוע ושנאה ומוכנים להתאבד ובלבד להרוס את מצב החיים האקוטי שמתחולל סביבם ובתוכם.

ויש את צורכי הסמים והתרופות . תעשיית התרופות התפתחה והשתכללה צורכי הסמים הם כמי שאיבד עצמו לגמרי במשחק החיים העגום הזה.

ומה יעשה בן אדם ? שמעתי שמתרגלים לחושך...מצב בעייתי .

edya
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: