עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

אהבה הרסנית

06/08/2018 22:36
איילת רחמים
אנשים כולם אוהבים את הטבע ואת החיים בהנאה עצמית .נהנים מהחיים נוסעים ומטיילים אם בטבע אם בערים שבמדינות העולם ,מבלים בקניות ובבתי קפה ומסעדות ,מממשים את הצורך למלאות עצמם וזולתם או משפחתם . .כלפי חוץ זה משקף שמחת חיים והנאה מהבריאה המופלאה . 
למה בזה אין בי הכרת גדלותך ? והכרת תודה ? למה זה בא בעוכרי .הרי בראת עולם ,כדי שאנשים יהנו ממנו . 
מדוע אני רואה שההנאה הזו מהעולם באופן שנהנים ממנו בני דורי הוא איננו הנאה אלא הרס עצמי .
מדוע אני רואה את הפרט האבוד בסבך  ובמקום שההנאה מעניקה להם שקט נפשי, קורה ההפך שהם נעשים יותר מורעשים ומופרעים נפשית . עד כדי כך שהם בלי דעת ממשיכים לרדוף בכוח ובלי חשבון אחרי התענוג הבא .והכל על חשבון איכות החיים .
איכות חיי הדור הזה ירדה נורא .אומנם שמאידך תוחלת החיים גדלה, כי אנשים חיים על תרופות . אך איכות החיים גרועה מאוד בעיני. מוזר שבעולם מלא שפע רוב האנשים מתפרנסים בדוחק וממשיכים לפרנס את המפעלים שמייצרים ללא חשבון מוצרים רבים שאין צורך בהם .ומפרסמים בתקשורת פרסומות שמכניסות לראש שקניות, זה מה שחסר לנו כדי להיות מאושרים. 
מוזר שהמזון המתועש והריק שבעצם דורש ידיים עובדות או מפעלים שיוציאו את הקליפה הטובה של האורז למשל, שבה הויטמינים ויותירו אותה ריקה .והמחיר שלה יותר זול .לעומת אורז מלא או אורגני .ללא חומרי הדברה הרבה יותר יקר.
כמה התרחקנו מהטבע ?
 ומאיפה התחלנו בעצם ?הרי מאהבה עצמית התחלנו, איך האהבה הזו התהפכה להיות להרס עצמי ודאי .   
ככ הרבה אנשים יוצאים מדעתם ומתחרפנים באלימות כלפי קרוביהם .רוב המשפחות מפורקות .ככ הרבה אנשים צורכים תרופות נגד דיכאון .ילדי הדור שלנו חיים על ריטלין . ילד שנולד לדור הזה נולד למקום רוחש שנאה והרס עצמי ובעודו ילד אם מתנגד להתרצות לשבלונת החיים שמאלצים אותו הוריו להיכנס לתוכה בעל כורחו וקוראים לזה עתיד הטוב, אז הוא נעשה בעל בעיית קשב וריכוז ומקבל המלצת משרד החינוך והרופאים והמורים וההורים לצרוך סמים .  וזו תופעה חברתית לגיטימית .
מסתבר שאהבה עצמית היא סם המוות .היא הרסנית כוחנית ותובענית וממיתה .
ואין לו לאוהב עצמו מזור מעצמו ,כי זה הטבע שלו .כך נבראנו .מעניין שכך נבראנו לתוך בועה של אהבה עצמית שמתהפכת להיות לשנאה מרה ממות .ולפירוד בנינו לבין עצמנו, בנינו לבין ילדינו בנייו לבין משפחתינו בנימו לבין חברינו בנינו לבין זולתינו, בנינו לבין בוראנו .
איכות חיינו נמדדת על פי ערכנו .וערכנו בפשיטת רגל .
לא רציתי לבאס את הקוראים, לצערי המציאות מבאסת בלשון המעטה .העניין הוא שכל עוד חיים ,יש סיכוי לתקן את המעוות . אני אמשיך לחשוב עליכם בני דורי בתקוה למצוא בליבי מקום, שתוכלו להיכנס לתוכו באהבה אמיתית ,בהבנה ובמציאת מזור לתחלואינו .לבעיה הנל שעימה נולדנו המכונה אהבה עצמית והיא בעצם הרס עצמי וסביבתי.
דני
09/08/2018 09:51
אפשר להכיר ? Dani8005000@gmail.com
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: