עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

נחת רוח

11/08/2018 11:15
איילת רחמים
*שיעור בנושא: מתחתית הסולם לדבקות תמידית  (המשך מקטע 48)*
https://goo.gl/jkJeuY

*רב:* אם יש לי מה להוסיף, אז הייתי אומר כך שכל פעם אדם צריך להרגיש שהוא נמצא בתחתית הסולם, שמצב שלו אבוד, ולא מסוגל לכלום, והוא בעצמו אפס ממש, ולא מוצלח, ואחרים הרבה יותר ממנו, וכך ישאר בחיים שלו עד סוף ימיו ומימות ללא לראות את האמת ויציאה מהחיים האלו לפני המוות. בקיצור, כך צריך להרגיש את עצמו בחוסר כל וביאוש וגם כן בחוסר אונים וגם כן בחוסר מטרה. כי אם  מטרה מאירה כבר יש לו משהו, אבל מת זה מת, מכל הבחינות. 

ואז, אם נשאר לבד, ברור לו שלא יכול להרים את עצמו מהמצב הזה, אלא בקושי, בקושי ככה יסחוב את עצמו בחיים האלה עד שהחיים יגמרו. וכשמגיע לחברה, אז גם כן בקושי מאין ברירה, מתחיל להתכלל איתם, להתקשר איתם, ואז רואה שיש כאן איזה פתח הזדמנות קצת להיטיב למצבו, לקבל איזה תקווה, בטחון, משהו, ואז לאט לאט מתעורר ואז מתחל לראות, אחרי כמה פעמים כאלה, שדווקא זאת צורת ההתקדמות הנכונה, שמחוסר אונים ליציאה להצלחה הרוחנית, שיכול לעלות למעלה מהדעת. שכל המצבים הללו שעובר, שבהם הוא מרגיש כבר שאין מה לעשות, הם הם ניתנו לאדם מלמעלה כדי שלמעלה מהדעת יתעלה מעליהם, זאת אומרת שיראה שהמצבים האלה, מתוך רצון לקבל, ולכן כאלו נבזים ושלפים ובעזרת ה', כך נותן לנו הרגשה בזה, ורק למעלה מהם, שרוכשים כח השפעה המנותק מעצמו, אלא שנכלל באחרים, ומחליף את החשיבות עצמית לחשיבות לזולת, ואהבה עצמית לאהבת הזולת, אז רואה שנפתח לו בזה פתח לעולם החדש, מעולמינו החשוך, וכך אנחנו מגיעים מתחתית הסולם, לדבקות התמידית.
*סדנה:* איך אנחנו יכולים לתאר את הבורא, כדי לעשות לו נ"ר. גדול, עד כמה שגדול? תלויים בו, עד כמה שתלויים בו? מ-פחד שתלויים בו, מתוך זה שאנחנו מודים לו, איך אנחנו בכל זאת.. איך בלי להרגיש, בלי לראות, בלי להכיר, גם ברגש, גם בשכל אנחנו בכל זאת איכשהו צריכים לייצב אליו יחס של לעשות לו נ"ר? זה משהו שמאוד מאוד לא מובן. איך מייצבים את זה? 

כתוב "איש את רעהו יעזורו", "ברוב עם הדרת מלך", אז כנראה שמסוגלים איכשהו מאפס ממש, מאפס, לייצב איזשהו דמות מכובדת גדולה, חשובה, קובעת, לפחות כלפי רצון לקבל שלנו, איך לעשות אחר כך כלפי רצון להשפיע אולי, לעלות למעלה ממה שאנחנו תלויים ומקבלים אלא ללהיפך. איך עושים? שלא לחכות עד שזה יקרה, אנחנו צריכים לעורר את השחר. ומכמה שחושך יותר אז העבודה שלנו יותר חשובה והתוצאה תהיה יותר עוצמתית. 

אנחנו צריכים לא לשכוח שהכל תלוי בכלי, שקודם כלי הוא מתייצב ואחר כך באה איזו הארה ולא ההיפך. אף פעם. כי לאן היא תבוא? אז איך אנחנו מייצבים את הכלי שמוכן לגילוי הבורא? שקודם צריך להיות מוכן לגדלות הבורא, שמתאר את גדלות הבורא, שכח אמונה קודם צריך להיות ואחר כך יהיה בו איזה התלבשות. אז איך עושים?

*תשובת איילת בשחר העולה בהשתתפות וירטואלית 

ע"י עבודה הפרטית שכל אחד ואחד מתייחס לחברים בקבוצה כעשירייה אחת, שהיא באדם הראשון  כמערכת גדולה ועניפה של גורמים שנמצאים בדרגות ורמות  עביות וזכות שונים מצד דבקותם וכוונתם .
הכוח  ויציאתו אל הפועל מתגלה באופנים שונים על דרך קודם ונמשך בסדר השתלשלות ועד לכלי השלם בכל השלמות בהבחנות שבדעת והבחן שמעל הדעת כמו היה בדעת בחוש .
הכלי שלמעלה מהדעת, ששם  כללות הכל וכללם בו ,מתגלה ביחסים בין בורא לנברא בקבוצה כאיש אחד בלב אחד, שיודעת את בוראה ומה עליה לעשות ולאן להגיע .
ופורה ורווה בלא הפסק.
שיתגלה הכוח והאור המשותף בין בורא לנברא, בלא אחיזה באגו .הבחנות הקודמות שעברו ,מה שעברו והתגבשו לכדי כוח אחד, שרצונו אך ורק עשיית נחת רוח לבורא. 
שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד.הוא אלוקינו הוא אבינו הוא מלכינו והוא יושיענו
והוא ישמיענו ברחמיו שנית לעיניי כל חי .

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: