עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

אישי

12/08/2018 01:51
איילת רחמים
פעם הלכתי לבקש עזרה מאדם חסיד ופשוט וסיפרתי לו שנפלתי עם גבר שאין לי שפה משותפת איתו בשום צורה וזה מאמלל אותי. הוא שאל למה את נשארת איתו ? עניתי שאלה טובה כי מערכת העצבים שלי לא עומדת בזה, עד שאיבדתי את חוש הריח .בעוד שזה היה החוש החזק ביותר שלי .ושאני לוקחת כל יום 12 טיפות פסיפלורה, זה מרגיע אותי מעט.שאלתי למה אני נשארת כשכל כך רע לי עד שבכל לילה לפני שאני נרדמת אני ממלמלת באנקה  הצילו . הוא ענה בפשטות ;מתרגלים לחושך .
והמילים האלה הזיזו אותי ממקומי .
ליבי רוחש תודה על מפגשים, שהיו לי בחיי עם אנשים שדוברים אמת פשוטה ומדוייקת .וכפליים הודיה שאוזניי היו מוכנות כבר לשמוע .
הייתי אז עם שתי בנות מהממות הגדולה בת 6 והקטנה  בת חצי שנה ,הרמתי את בנותיי בשתי הידיים ויצאנו לדרך חדשה .זה היה בחג חנוכה הזכור לטובה .כל יום הדלקנו נרות חנוכה בשמחה אומנם שקירות הדירה הדהדו כי עברנו אליה בחטף .העדפתי הד מכל עבר ורק לא לשמוע אותו ובטח לא להריח .תוך חודש חודשיים התמלא ביתנו בכל החפצים הדרושים למחיה .רק אחרי חצי שנה הצלחתי להוציא ממנו גט ומזונות מועטים ולמזלי קיבלתי גם את הרכב שהוא העדיף להשאיר עומד בחניה חצי שנה ולא לתת לי אותו כדי שאוכל לפרנס בעצמי את בנותיי .הוא עשה כל שביכולתו למנוע ממני לעזוב. .בתור אשה לא הצלחתי להבין ,איך ולמה הוא מקשה ביותר .מאיפה החוצפה לקבל לגיטימציה לדרוש ממני את החופש לחיות עם מי שאני רוצה ואיך שאני רוצה .מי שם אותו עריץ עלי ודורשני ? עם מי התחתנתי בכלל  ? לא נתפס לי בשכל .הראש שלי התפוצץ,הלב שלי נבעת , העצבים שלי נכבשו בקרבי בתסכול נוראי .לא הצלחתי לבטא את אכזבתי הגדולה מהנישואין האלה .ובתור אם הזדעזעתי מהיחס שלו, הן כלפי הילדים, הן כלפי האם .איך יתכן שהוא לא לוקח בחשבון שהילדים חסרי אונים ועלינו לדאוג להם . מה התועלת בלהקשות ? לא היו לי תשובות למעט תשובה אחת .אני לא מוכנה להתרגל ולחיות עם בנותיי המופלאות בחושך . נקודה . 
עברו כבר 15 שנים מאז שיצאתי משם וזה היה אחד הצעדים הגדולים והטובים שעשיתי בחיי ובחיי בנותיי. 
אני בוודאות יודעת שהוא בן אדם זבל ,כי הוא כזה, לא רק כלפי אלא כזה טיפוס חדל אישים .
וכשאני חושבת מחשבה נוספת ,אני יודעת ,שהוא היה מתנה גדולה מידי שקיבלתי מהבורא בצעירותי .כי עד לפני שהכרתי אותו ,היתה לי תפיסת עולם כל כך מוטעית . היה לי נוח לטפח אמונה עיוורת, שבני אדם הם טובים והרעים לא רעים ,אלא תלוי איך מתייחסים אליהם . וזה מוטעה בתכלית.
בני אדם הם מטבעם רעים כולל אני .אומנם שהרוע טמון בהם במידות שונות ומשתנות .לא כל אחד מעז לבטא באכזריות או בחוצפה את טבעו הרע .מה גם שמגלגלים חוב על ידי חייב וזכות על ידי זכאי .כך שכשמישהו מבטא טוב לב ויחס טוב, אין זה אומר שהוא אדם שטבעו טוב .טבעו הרע שריר וקיים, אלא שהוא מנוהל מלמעלה ומלמעלה גלגלו זכות על ידו .
כשאני אומרת מלמעלה אני מתכונת מכוח עליון .כלומר כוח שחזק מהאדם באשר הוא .תקרא לו חוק, תקרא לו טבע תקרא לו אלוהים תקרא לו איך שתקרא ,זה לא ישנה את העובדה שחוק נתן ולא יעבור.ככתוב ;אני הויה לא שניתי .
היום אחרי שנים של חיים באוהלה של חכמת האמת ,היא חכמת הקבלה .אור יקרות הקיף את סביבתי וחדר לפנימיותי ואני בוודאות יודעת שאכן נכון הדבר שטבע האדם רע מנעוריו ואומנם שהרע הזה טבוע בו ,יש בזה מידות, אבל זה לא משנה לפעמים עדיף להיתקל ברע ברור וגלוי על השולחן מאשר ערמומי ונסתר, ככה שאני מודה על המפגש הזה שהעיר אותי בשתי סטירות הגונות . מה שכן רציתי לומר לקוראים זה, שהטבע הוא חוק נתן ולא יעבור ואין אדם יכול לשנות את טבעו ואין הוא צריך לעשות כן . מה שכן ישנה את גורלו ולא משנה מה טבעו ונטיות ליבו ,זה הכוונה שהוא ישים לפני מעשיו .והיא הכונה, היא שמשנה את השימוש ברע מרע ומרע לטוב ומיטיב . אולם בכדי להתקין כונה נכונה על המעשים צריך לקבל אותה מכוח עליון . בן אדם לא יכול להתכוון בכונה נקיה ונכונה לחוקי הבריאה ככה סתם מתוך החלטה של יום בהיר . בן אדם טבוע בטבעו הרע .באהבה עצמית וזה מכוון כך מלמעלה . הבורא יצר בו את יצריו ואת הגדרים החוקים והתנאים שעימם יתנהל תחת השמיים . חוק נתן ולא יעבור. וזאת לצורך נעלה .צריך ללמוד את חכמת האמת בכדי לעלות על דרך הטוב ומיטיב .עד לפני כן אין טוב  בחייו ובטח לא מיטיב .
לחכמת האמת יש לא רק אמת,שהאמת בעצמה היא עוצמה  מאלפת ,אלא יש בה גם סגולה לתיקון ומאור המחזיר למוטב וים של תבונה רבה להמתקת הטעם המר שבעולמו הצר של האדם .

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: