עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

על כנפי רוח

21/08/2018 00:55
איילת רחמים

על כנפי רוח כנפי נשרים הוא דאה
 מעל לגגות דאה, מעל הגגות הגבוהים ביותר שיש בעולמו. דאה במהירות למשך יממה .גם דאה לאט שנה ועוד חודש .לא חיפש אוכל, לא חיפש משהו להחיות את נפשו ,רק רצה לדאות ,כמי שמצפה, לקלוט משהו אחר ,משהו שונה מכל מה שהוא יכול היה להביא בעצמו .
ערב אחד ירד לגג של קומת קרקע ,נעמד על ענף של עץ ברוש והמתין . היה זה רגע של בינערביים ,אלה הרגעים הקסומים של היום המתחלף. 
השמיים נסכו אוירה נעימה בין הברושים והירוק שסביב . כעבור רגעים קורים בדקות אלה מלא סידורים . קולות  הדרורים נשמעים, כמו רעשים ולא כמו ציוצי הבוקר הנעימים . ברגעים אלו של סוף היום ,כשהשמש עומדת לשקוע, כל הדרורים מצייצים בקולות של מסרים . זה נשמע כמו שהם מודיעים זה לזה  שהחושך עומד לרדת .כמו אמא שאומרת לילדים קדימה למיטות . וברגע הבא מהמולה רועשת נעשה שקט מוחלט  כולם בבת אחת שתקו  .פה ושם נשמעו עוד שני ציוצים  ,כמו הד של ציוץ קטנטן מהעבר הרחוק ועוד אחד קרוב יותר מהעבר השני .
 החושך ירד .אני כנשר בין הקינים הקטנטנים לא במקום שלי , מתנדנד על ענף ברוש דק, לא מוכן  בכלל לשינה. מביט על השמיים מבעד לעלים הדקיקים ורואה שנשאר קו דק של אור לתפוס בדקה התשעים .
אני די טיפוס של הדקה התשעים ואני גם לא מעט מצטער על זה, באופן כללי . אבל אין לי זמן להצטער ,עלי לפעול ומיד אחרת אאלץ להעביר פה את הלילה וזה לא כדאי . פתחתי את אוזניי השניים והקשבתי לקולות מהחוץ .
 לא נעמדתי על ענף ברוש זה במקרה .ממש לא .בחרתי לעמוד בו דווקא, כי הוא ממוקם בקרבת החברים שלי . נפשות עדינות וחקרניות כמוני . היה לי על קצה הלשון הרגשה, שפה יש מה לשמוע ולהרגיש מעבר לרגשות האתמול ,מעבר לרגשות היומיום של השוטף חיים . זו לא פעם ראשונה שלי, שאני נח על עץ ברוש אלא שהפעם יש אורח, שחזר מחו"ל ומתארח אצל חברים קרובים שלי. הוא צייץ לפני כמה ימים משהו שעשה לי טוב, אם כי לא נמשכתי להפנים .
הרגע הזה ,כבר שמעתי אותו מדבר ממש 
 הוא לא שלף מעצמו משהו, הוא התייחס למשהו שאני צייצתי. וזה היה מרנין לב . רוב החברים שלי ,לא מרבים לשוחח שיחות סלון ,על מה שעובר עליהם בעבודה , קורה פעמים שהעבודה תקועה, כמו משהו מדאיג , או כמו סתם בלק .
לפעמים זה גם מרגיש לי כמו עצירה בחצי התורן . עד שהעליתי דגל ישראל גבוהה לעבר התורן ,לקלוט שהוא נעצר בחצי התורן, זו בעיה .דגל הרי מעלים קודם לראש התורן קושרים מלמטה ,נעמדים דום  ,מפנימים, שרים את התקוה ואחר כך מורידים לחצי התורן, וזה  ,לא המצב שלי היום .אני בחצי התורן עוד בדרך לעליה לתורן וזה סוג של בג במנגנון .טוב לא אגזים ,אולי זה התורן שלי היום ,שזה המקסימום להיום .בסדר ,עובר לי בגרון, אבל זה מרגיש לי נמוך ועוד שצריך עוד לרדת לחצי התורן אחרי התקוה ...ואני את התקוה שלי ,של הרגע הזה, של היום הזה עדיין לא שרתי.אין מצב שאשיר את התקוה שלי ,כשאני כמו דגל של מדינה חשובה בעולם תלוי על חבל, שנעצר לי כמו בג באמצע התורן ונעלם .
 מה יהיה? הלב שלי מהרהר  ,הרי עוד שניה ואני בכלל בריצפה .לא חבל ? 
איפה הדגלן  שירים לראש התורן עוד טיפה . הקו הדק של אור בינהערביים ירד וסגר את אור היום שחלף וכבר הכניס לי ללב  את הערב החדש צבוע בכחול עמוק ושחרחר .לקחתי נשימה ארוכה .
המצב כבר יותר טוב משחשבתי  .לפחות 
 עכשיו אחרי שדאיתי מהר וגם דאיתי שנה וחודש , יש לי כבר סיבה טובה לדאיה הבאה . כבר יש לי את מי לחפש. 
 שיירים עוד טיפה
 החבר שאצל הקרובים שלי , כתב שני משפטים מרב"ש .
 החבר הלביש את הציטוט מרב"ש על התגובה שלי לבדיחה שחברה כתבה .הבדיחה היתה מה את עושה שם איפה שאת לומדת קבלה ? 
עושה כלים ...
ואני הגבתי חחח לי יש מדיח ...
הוא התייחס לאמירה שלי והוא הביא כנגדה את הציטוט הזה
"נקרא גיד הנשה, למה ? ומשיב, משום שהוא מנשה, שמדיח בני אדם מעבודת בוראם. ושם רובץ היצר הרע.. המשפט מהרב"ש העמיד אותי פתאום באמצע היום כשאני בסלון ביתי שותה כוס קפה , דאגה חולפת בליבי, אני רואה בעיני רוחי ,את המצב שלי ואת שכנגדו. ה זה כמו שרב"ש תיאר. ברגע שחבר נגע בכבוד שלי התעורר בי רגש שצריך להצדיק את עצמי ,עניתי לו מש הו מהראש אך ביום למחרת זה עבר לי להרגשה .כשאני בשמירה על נפש אוהבת עוברת דאגה בלבבי אודות ביתי הבכורה ,שיקר לי ועוד יש לי את הדאגה הכוללת באשר לחיים בכלל ולבורא בפרט ולקבוצה שהולכת ונעלמת לי כמו הבורא .אז חוויתי בינגו . עכשיו השאלה מה לעשות עם זה איך לקחת צעד אחד קדימה ?
זה כמו מלחמת רשויות .
מי קודם מי אחר כך אם יש אחכ אז איך להתייחס אליו בשלמות .
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: