עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

מפגש עם חברי האמת שלי

22/08/2018 16:16
איילת רחמים
הגעתי אתמול למפגש קבוצה . יום ג אצלי הוא יום שמוקדש לחברי אמת שלי . כבר שנים שאני בהתמדה ורצינות מגיעה למפגשי קבוצה .כלום לא יכול להיכנס ביום זה כחשוב יותר . הפעם היחידה הזכורה לי שנעדרתי היתה השבעה של אבא שלי ז"ל .יתכן והיו עוד מקרים ספורים משך השנים שאני בקבוצה אבל זה שולי .העניין הוא שאני מגיעה למפגש ממקום שרוצה מאוד להשיג משהו ספציפי ואני דואגת לברר לעצמי בדרכ מה אכון להשיג עוד לפני שאני כבר ישובה בניהם ובתום כל מפגש אני מבררת מה השגתי ואם השגתי מה שרציתי . אך העניין הוא שאני מגיעה מראש בכוונה שלא משנה מה יהיה ולא משנה מה אשיג ואפילו שאשיג כלום או ההפך מהמצופה, אני מכוונת להגיע גם על ארבע . וכ"כ למה ? כי בראש כל המדרגות, של סדרי העדיפויות שלי בחיי ישנה אחת, שהיא עוקפת את כולם והיא הראשונה .בכוח במוח ,במה שלא יהיה, היא הראשונה. כך החלטתי ביני לבין עצמי כמו ברית שנעשתה ביני לבין בוראי .שנקרא ההוא הטמיר והנעלם .וגם נקרא החיים .
ובכן אותו טמיר ונעלם עליו לא אוכל לספר באופן ישיר משום שהוא טמיר ונעלם ומשום שהוא משתנה אצלי בלי סוף .אבל בחיים שלי יש מקום ששם הוא קבוע במשהו ומוגדר במשהו ובאותו מקום הוא גם משתנה במשהו ולא ידוע במשהו .מה שנקרא בהכל מכל כל הוא שם נמצא שריר וקיים .
וזה מהמם את חושי ומהמם את יצריי ומהמם את חיי ומשפיע להם כל טוב וחיוניות מאלפת. בנוסף הוא ממתיק אותי בלי סוף וזה מהמם ,אני אוהבת מתוק .אם היה בריא לאכול רק מתוקים הייתי אוכלת רק מתוקים, אבל זה לא בריא ולא מאוזן .אני אוכלת מתוק בין הארוחות, עם כוס קפה או תה .
אתמול היה מפגש מיוחד .מעניין שכל פעם אני אומרת, שהיה לי מפגש מיוחד ,כי כל פעם משהו מיוחד ושונה מפתיע אותי .ומוזר שאני תמיד שוכחת, שמוטיב ההפתעה הזה, מקפיד להגיע כל פעם מחדש .אני מגיעה מכוונת נהנת מהמפגש, משתתפת בכל מאודי ,אם בשקט בלי מילים ובלי להיות דומיננטית ואם באופן פעיל שמתאמץ לא להיות מידי דומיננטית . ובדרך חזור הביתה אני הולכת ברגל ומפנימה ובוחנת מה היה .
 כעת לילה אחרי המפגש, רוצה להביע הרגשתי והתרשמותי מהמפגש ולצורך זה נכנסתי לבלוג . אז ממה הופתעתי הפעם ? הופתעתי מרגע קסום ומופלא, בו המדריך שואל שאלה ומבקש תשובות מכמה שיותר חברים .ממה שעולה לנו . ואני שמה לב שעולה לי לראש תשובה ממקום פתוח לגמרי ואומנם שהתשובה הזו כבר היתה שם אצלי בראש וזה היה מוזר, כי אם התשובה כבר היתה שם אצלי בראש והלב שלי כבר הרהר בה, איך זה שאני מרגישה שאני במקום פתוח . זה לא פתוח . השיעור ממשיך, חברים מעלים תשובות ואני נכללת מהתשובות של כולם בהקשבה לקבוצה . וקולטת את המקום הפתוח. מצאתי . אני בהקשבה לקבוצה ולא ישירות לעצמי . ומופתע מזה שבשבילי זו חוויה חזקה בקבוצה .זו חוויה שהיתה לי בכנסים ובמפגשים קודמים, רק שאתמול היא היתה ביחד עם המודעות שלי .כלומר עם העין שרואה את המחשבות שחולפות במוחי יחד עם האוזניים המקשיבות בקשב פנימי להרגשת הקבוצה . 
כדי לחזק הרגשה מופלאה זו ,בהמשך המפגש לקראת סוף השיעור המדריך אמר אני שמח לשמוע את הרצון של החברים להתקדם ברוחניות ואני הרגשתי שפה כדאי לי לשאול שאלה שתעזור לחברים לקבל שיקוף למצב שצריך להדאיג אותנו בעבודה .שדאגה לעניין זה תהיה מבורכת ורצויה .ואז שאלתי שאלה שהביע את הבעיה שנקראת חוסר רצון לרוחניות .
והיום בבוקר שמעתי מרב שלא הרצון חשוב לנו אלא הכונה .
יש לנו 2 מדריכים .המדריך השני הדגיש נקודה זו . שגם כשבהרגשה אין חשק ואין רצון לבוא ולהתכלל בקבוצה ולהשקיע ברוחניות זה טבעי כי ברוחניות הכונה היא המתלבשת על הרצונות והיא שמשנה .
שבעצם אין בנו הרגשת רצון לרוחניות .אנחנו בני אדם שמזוהים עם רצון לקבל הנאה ותענוג לעצמנו .רצון לרוחניות פרופר ,אין לנו בהרגשה .גם כשאנו מחפשים רוחניות אנו מחפשים אותה ממקום שמחפש מילוי לעצמנו .ואיפה זה בעיה .אני אישית נפגשתי עם חוסר רצון גם לחיים הגשמיים . כל חיי ילדותי ועודני נפגשת עימה .זו הרגשה שאין רצון לחיות בכלל ,שאין לי עניין בחיים שדורשים ממני כוחות שאין לי .גם כל הביקורת שלי על החיים וההרגשה שיש לי בלב שכביכול אומרת לי שמגיע לי הרבה יותר ממה שקיבלתי בשביל לחיות. גם זו הרגשה שנבעה מאותו חיסרון ברצון לחיים בכלל  . משהו בי ציפה לקבל את החיים על מגש של כסף ולמצוא את האביר על הסוס הלבן ,גם על זרי  דפנה .וככול שהשנים חלפו, הרצון לחיות השתנה ברמות מטורפות . מחדוות נעורים לדיכאון עמוק ... ובאמצע אני כמו בלב ים נאבקת ברוחות הסוחפות ומתפללת לחוף מבטחים .עיפה ורצוצה .משקיעה ומושקעת עמוק בחיים האלה .קשורה בלב ונפש לבני משפחה ולאנשים חשובים ויקרים לי .ובאופק מבצבץ לו מרחוק וגם מתחת לאף חוף המבטחים . 

System Me
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: