עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

כשהאהבה גדולה

04/11/2018 20:53
איילת רחמים
הוא היה מאוהב באהבה ,חדור ברצון לקיים מערכת יחסים הדדית .שיש בה אהבה גדולה ,שיש בה הכל .גם אינטימיות, גם ידידות נפש, געגוע ותשוקה שלא פוסקת . לאהוב ולהנות מהאהבה .אומנם שהוא ידע שאהבה זה מעמד מסוכן .ברור לו שבכדי לאהוב עד בלי לומר די  ,צריך עצבים חזקים, שיכולים לעמוד גם בייסורי האהבה . שני צדדים לכל מטבע, ככה זה בחיים אין טוב בלי רע .אין קרבה בלי מרחק ,אין עליות בלי ירידות .זה כרוך בזה, הם אחד בתוך השני . ובכדי לקיים את האהבה בניהם יהיה עליהם לחוות את שני הצדדים של המצבים .הוא יצטרך לראות אותה והיא אותו, כשהם בהרגשה של קרבה ובהרגשה של ריחוק .בהרגשה של תענוג ובהרגשה של סבל , כל הרגשה שתהא סיבתה אהבה גדולה ,חייבת לעבור בין הניגודים האלה, ששניהם יצטרכו להרגיש בניהם .
 הנחל הזה שיעבור ביניהם מגיע ממפל מים שיורד  מצוק גבוהה, גדול ומרשים  ,המים נופלים כמו ערוץ דק ונשפכים אל הנחל.  והנחל יזרום ,גם כאשר בניהם יעברו רגשות של  שנאה וכעס זה כלפי זה , כשמעברו השני של הנחל, כמו ממעיין של מים חמים ,שיוצאים מהאדמה תבעבע האהבה הגדולה .אהבה שעברה דרך ניגודים וסכנה מזהרת, שמא הלכה לאיבוד אי שם ,באמצע הדרך .וכשירגישו אהבה גדולה, שיסורי אהבה יפים לה , אז השנאה תרבץ שם מנגד בקצה השני ותחרחר להפריד להרוס לפרק ולחסל אותה ועימה את שניהם.
התנועה הזו בין הקצוות קיצונית ודורשת מקום טוב באמצע . אבל מבלעדי האהבה הגדולה ,מבלעדי האיחוד המהמם חושים הזה בזיווג בינו לבינה ,חייו אינם חיים .הבעיה שלו היא, שהיא לא כמוהו . אצלה הפתיל קצר וזה מחסיר מיכולתה לתת אמון באהבה הגדולה הזו. לא פעם היא חוותה את עוצמת הקשר ביניהם ובכל זאת הפתיל שלה עדיין קצר.
הוא יודע ובטוח שבמפגש הבא ובכל מפגש שלהם מתארך הפתיל שלה .כי הוא כובש אותה באהבתו .הוא מטביע בה, את כל האהבה הגדולה שיש בו בשבילה .הוא לעומתה חי את האהבה וכל תאוותו היא לתת לה אותה ,לעטוף אותה בה ולגרום לה להיות כמוהו כלפיו .כלפי  היחס שלה, למערכת היחסים שבניהם .
העיקר שתסכים ללכת עימו את כל הדרך .לזה הוא מצפה ממנה ,לזה הוא דרוך ונכון בכל מאודו לעזור לה .
היא מתכוננת לפגישה שקבע איתה. יום שישי בשעה חמש אגיע אליך אהובה ויפה שלי.
רווח לה לקבל את ההודעה .סוף סוף אמרה לעצמה ."כבר שלושה חודשים לא ראיתי אותו. 
רק מלחשוב על הסופ"ש הקרוב כבר כל הדם בגוף שלה זורם כמו חשמל . משמח אותה להתרפק על התענוג הצרוף ,כשהם יהיו יחד . הוא ישאר כל הסופ"ש.
"איך אעשה שהפעם אצליח לא לתת לו ללכת 
 הירהר ליבה ." אני לא מסוגלת לקבל את העובדה ,שביום למחרת' הוא קם ועוזב" . 
שום הצדקה אין לה להתנהלות הזו שלו . הוא עוזב בבוקר יום המחרת מבטיח שיחזור, אבל לא אומר מראש מתי . יכול שיעברו ימים ולילות, יכולים לעבור חודשים , לחלוף להן שנים , אין לדעת .כמה שהיא מדברת אליו ומנסה בכל לשון של בקשה להבהיר לו, שיש חשיבות גדולה להתנהלות משותפת ביניהם ביומיום ,הוא מביט בה כמסכים איתה ,מחבק חזק, אבל שוב בבוקר יום המחרת , קם והולך ,כאילו  לא שמע ולא הרגיש את הצער ,שזה גורם לה .
היא אהבה אותו בגוף ונפש .אך לא כל ליבה היה שלם עימו בהעדרו. כשהוא היה עימה היא התמסרה לו כמו מים . מחשבות עליו ועל המפגש הקרוב לא הרפו ממנה עד שעלה למוחה רעיון לפתרון . היתה לה תאוה נסתרת נוספת, שהיה לו קשה להסתדר איתה . 
היתה לה תאוות חכמה .היא רצתה ללמוד איתו תורה ,כמו שלומדים המקובלים ,כמו בחדרי חדרים .היא רצתה שזו תהיה המדורה שלהם בתוך ביתם ,היא היתה קוראת בספרי הקבלה בלילות בהן חיכתה לשמוע ממנו .לילות ארוכים שאבה ממנה עוצמה ובסתר ליבה היתה תביעה פנימית , שאהוב ליבה יטמיע  אור זה לתוך חייה .היא רצתה להבין ,השתוקקה לאחוז במשהו שיביא לחייה שלמות ובטחון.
אני אגיד לו הפעם שאני הולכת להגשים חלום שחלמתי .ובחלום הזה אהוב ליבי יחד איתי. 
הוא ישמח לשמוע שאני מממשת חלומותי והוא ודאי ירצה שהחלום יתגשם במלואו .
הוא ישאל מה הוא החלום ? ואז אספר לו שנרשמתי לקמפוס קבלה ושרשמתי בעצם את שנינו,אך לא הבטחתי את מקומו ,משום שאין כפיה ברוחניות ,"זה פתוח לרצונך החופשי אומר לו ,וודאי שיותר מאשמח שנלך יחד .
מה הוא יגיד ?
IM AL
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: