עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

כוחו של שיח נכון

05/01/2019 12:17
איילת רחמיםאביהו סופר כתב פוסט שנגע בליבי ורציתי להוסיף על הדברים האלה .הוא כתב 
"מאמץ לחיבור אין בו כדי לפגוע בחופש הדעה או הביטוי, להיפך חיבור אמתי יכול להתבצע רק על ידי שונים הבונים מעליה שיח משותף. בצעד נכון הורה שר החינוך להקדיש השבוע בבתי הספר שעתיים ללימוד השואה, בדגש על מעורבות עמי אירופה בזוועות השואה ושיתוף הפעולה שלהם ברצח יהודים. באותה רוח, נקווה שיקצה השר שעות קבועות ונוספות לחיזוק האחדות, הערבות, והחוסן הלאומי בעם ישראל ובחברה הישראלית. זו כיפת הברזל החברתית האמתית שלנו. "
אוסיף על הדברים הראויים האלה להישמע ואומר שעניין החינוך הגיע לקצה גבול ההתעלמות של המדינה ממנו . הפתרונות מהממשלה הם פתרונות שמקבעים מצב גרוע שקיים ולא פתרון שפותח את הנושא ומחפש להבריא ולהביא משהו חדש שמתאים לדור שלנו.
נושא החינוך צריך להיכנס לסדר היום ולהיות למטרה . חינוך לא רק בבתי הספר ,אלא חינוך מחדש לכל האוכלוסיה בארץ . מדינה צריכה לדאוג לתושביה ולהנחיל יסוד לחיי מדינה שיהיו חיי חברה ,שיש בה ערכים שמהוים יסוד לתרבות של החיים ביחד באותה מדינה .איך נמשיך לחיות יחד בארץ ולא נדאג למצוא לנו מכנה משותף ,והקלה בכל צורכי החיים של כל אחד, שהם בעצם אותם צרכים לכולם .כולנו צריכים פחות או יותר אותם צרכים למחיה ,אבל מבחינת היותנו יצורים חברתיים עלינו להכין חיי חברה נכונים שמפתחים באדם תחושת שייכות .חינוך נכון יספק לאדם לימוד והבנה מדוע נעשינו כל כך זרים מרוחקים ומבודדים זה מזה .הפילוג והתרופות שאנו כהורים נאלצים להשקות בהן את ילדינו כדי שישבו בכיתה ויבלעו את החינוך הלוקה הזה וודאי יתפתח לחרדות ,הן להורים והן לילדים .עלינו להשכיל ולהבין , למה כ"כ שונאים אותנו בעולם ומאיימים על קיומנו כעם . 
בעולם אומרים שיהודים הם החכמים והממציאנים והמצליחנים שבעולם ,חושבים עלינו שאנחנו חזקים ובעצם אנחנו דוגמא לאנשים שקיבלו מתנות חינם משמיים כולל חכמת האמת ונטיית לב ללמוד איך להשפיע טוב לזולת ואנחנו מחוסר יכולתינו לנהל שיח ברוח הנכונה יוצא שאנחנו מזמינים על עצמנו ריב ומדון ושנאת העמים.
חיבור בנינו בישראל יכול להניב פתרון לבעיה מדורי דורות . אדם הוא יצור מתפתח .הוא לא מושלם ורק בחיבור ואיחוד הוא יכול  לגלות  מצע נכון שעליו ניתן  לפתח את האדם שבו ולהשלימו בבריאה להיות אדם השלם .וזה בהחלט תלוי בנו ,בהתכללות וחיבור בנינו על יסודות של הערכים הנ"ל כגון ערבות ,אחדות שזה החוסן הלאומי .

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: