עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

שמעתי בשיעור

02/02/2019 14:43
איילת רחמים
בין שמים לארץ עובר קו דק מאוד ,חוט של חסד שבארץ הוא כמו גשר צר מאוד לעלות עליו ולממש תכלית נעלה .שמעתי אתמול בשיעור ש
בין לבין עוברת האנושות לתקופת שממה יובש בחברה האנושית בעולם .משך דורות של ציוויליזציה נעשתה חברה אנושית בעולם ,שמורגשת באדם כמו הימצאות במדבר, שממה, במצב של הרגשת חוסר כל ,על אף ההישגים בחכמה, במדע ,בעושר אנושי ,בכל מיני מטרות שלחברה האנושית היה כדאי לחיות להתפתח להתקדם והיום כבר אין טעם או מטרה נוספת לשאוף אליה .
מתחילים לנגוע באמת .החיסרון המשותף של דור אחרון הוא חיסרון לאמת . להיות מסוגל לעבד את החיסרון האנושי האמיתי . בנוסף רוב האנשים נתונים לקשיים לספק לחיי הגוף ,כדי צורכו . כמו כן בעיות אקלים ואסונות טבע .
האנושות צריכה לעבד לנכון את המצב העגום שאליה הגיע כחברה, שלא מצאה את המהות הפנימית של הקשרים בין בני אדם .
הקשרים של החברה האנושית בעולם נוגדים את  כח החיים של הטבע שבתוכו ומתוכו האנושות ניזונה ומתקיימת ומקבלת תוצאות רעות שימוש בטבע באופן שמביא יסורים. זו דרישה להכרה והשתתפות נכונה לתהליך התפתחותו של אדם בעולם ,כחברה אנושית אחת מול גורמי טבע איתנים.
אדם מרגיש שהוא לא מבין מה בכלל רוצים ממנו .
התקווה למאור המחזיר למוטב,התקוה  להרגיש ולהבין נכון את החיים דופקת על לב האבן האטום שתחתיו גופו של אדם מיואש ומדוכא ,כמו מצוי בתוך קבר פתוח ,אבל הוא לא רואה את הפתח לקום ולהרים את עצמו לגובה השמיים וביחד כחברה עם גורל משותף ירימו את השמיים לחיים אחרים . בין שמיים לארץ מתקיימים החיים שהם בעצם הרגשה של רצון בעד או נגד החיים .הסכמה או התנגדות כלפי נטיה דקה מעדינות הנפש להתחבר לגורל האנושי המשותף שהפירוד בין בני אדם מביא עליו צרות, בעוד שהחיבור בין בני אדם עדיין לא גילה מהותו ויכולתו של כח משותף להיות מכוון למטרה נעלה ומשמעותית מחוייבת מציאות .
שיטת החיבור מתבססת על יסודות הטבע ויכולה לגרום לחיבור ,כי בכוחה להראות את הדרך ללא כפיה ,אלא מתוך תבונה מתוקה ממחשבת הבריאה .
האדם יכול לשאוב כוחות ממקום של שלמות השפעה,דבקות בהשפעה 
לראות את היכולת למשוך מהמצב השלם כוח מתקן .מאור המחזיר למוטב .
להשתוקק להרגיש את הרצון לזה בקבוצה, שבה איש את רעהו יעזורו. לגלות את הכח המתגלה במידת הרצון להשגת המטרה .
בירורים והתקדמות למצב בו האדם יקרא נברא, שזקוק לכח עליון שיתלבש בו ויעשה אותו כמוהו .
קשרים נכונים בין בני אדם יוליד באנושות את המדרגה הבאה שלה . חברה אידיאלית בכח הדדי שלם בהשפעה ואהבה . כח עליון שממלא את הנברא. 
אנחנו צריכים להשתדל לא לאבד את הבורא שמתקרב ומתרחק מההרגשה .מזמן האר"י עד בעל הסולם התפתח ראש שנועד להיות המעבר בין הנשמה לבורא ,צורה נכונה ומבוארת למימוש אנושות בעולם כדי להתקדם בצעדים נכונים .
אנושות שתתקרב לקלוט מושג הבורא בבריאה ,חידת הקיום האנושי בעולם זו משימה הכרחית ודורשת יגיעה משותפת .עמידה איתנה מול הפערים בין יצר רע ליצר טוב .בני אדם לא יכולים להכיר את הבורא מחוצה לכלי . הבורא זה לא משהו נעתק לגמרי מהנברא . חיבור בין בני אדם זה כלי לגילוי הבורא . להבנה ולהכרת תכונות הבורא הנגיש
 להתכללות אדם בהם עד לדבקות שלמה .רכישת טבע שני בהתאם לנשמה האחת הכללית ,שמאירה על קבוצה מכוונת למטרה .
כל מה שעברה האנושות מבחינה אבולוציונית עברה תהליך, כדי להביא את האדם עצמו ואת האנושות כולה לחיבור. כל הצרות ומכות הטבע מכריחות לחיבור .להתפתחות ולחיבור .
הטבע כולו גלובאלי אינטגראלי והאדם הוא היצור בטבע שיש לו ראש להכיר במצבו בעולם ולגדול לגובה הנשמה שמאירה לו ממדרגת התפתחותו הבאה .כל עוד האנושות מתעלמת האור ,שמאיר עליה לוחץ עליה ודוחק בה ומאיר על מקום השבירה והסכנה ואין האור יכול להתלבש בה בנועם רוגע וכל טוב .מחוסר התאמה בין הכוחות הפועלים על הנברא לבין יכולת הנברא להבינם לנכון ולפריון .
כתוב שישראל אור לגויים ,משום שישראל קיבלו תורה שעברה מדור לדור ואומנם שמדור לדור נשתבשה הבנתה ופעל עליה ירידת הדורות וידוע דברי הזוהר שהדרך לאמת היא קו דק מאוד עליו פוסעים עד היכל המלך ואם נסטה אף כחוט השיערה גם אם נמשיך ישר לא נגלה את השכינה .
לכן ישראל צריכה לעשות את הצעד המיוחל לשינוי גורל העולם בטרם אומות העולם ידרשו זאת ממנה בדרכי זעם ומדון.
כל העולם במשבר ובאיבוד כיוון . מוטב לנו להבין בעצמנו עניין ולהאיר את חשכת עולמנו ולפתח אמצעים הדרגתיים ועדינים ,כיתרון האור מתוך החושך ,להיות מעבר לאור .לממש תפקיד ישראל בעולם להיות עם עברי ,המעביר בניו של הבורא בין גזרי ים סוף .

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: