עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

בבל מזכיר לי בלבול

08/02/2019 07:53
איילת רחמים
 
תקופת בבל העתיקה .המילה בבל מזכירה לי בהרגשה  מצב של בלבול .מצב שבו שרוי אדם בדחף לבלוע את החיים ואם אפשר כפול שניים.להנות וגם לגעת בשמיים , רצון פנימי להבין מה הוא כח חיים הזה שפועל בי ,מורגש בי ומצטייר כמו קטעי תמונות ואני לא מצליח להבין את הקשר בין מה שקורה לי ,לבין מה שבעצם רציתי שיהיה. הבלבול משבש את התקשורת ביני לבין הזולת ,הפתיל שלי נעשה קצר ואין לי עצבים לסבול את כל מי ששונה ממני ,ביקורת ,שפיטה, אשמה,הצדקה עצמית , האגו עולה לי לראש ובלי ששמתי לב האגו כוכב עולה על מגדל של הבלבול ואני נעשית כמו אדם שעברה עליו דעתו . תמונת המציאות ותפיסת עולמי ההחלטית והמגובשת טעונה בכעס ושנאה או להט ותשוקה, אבל נסתר ממני בעצם, שאני כמו תינוק שטיפס על המיטה,אמא לידו חוסמת אותו מליפול לריצפה ובצד השני אמא דאגה שהמיטה תהיה צמודה לקיר .ככה קורה לכולנו שאנחנו חושבים שיש לנו כוח בלעדי ומי שלא נאה לו שיחפש תחברים שלו . 
התקלויות עם אנשים מעמידים אותנו לפעמים ברצון עז להיות בעלי הכוחות כולם, כדי לא לעמוד במצבים של חוסר אונים ,פחד וחוסר מכל סוג שהוא.
מספרים על תקופה בה הציוויליזציה עדיין לא מפותחת מבחינה תעשייתית .סביבת החיים יותר טבעית מהיום ,האגו נאיבי ,האנשים מקושרים זה לזה כחמולות , חיים משפחות משפחות . בני האדם זכים מבחינת יחסם לחיים ,החיים מורגשים כפלא וחידת הקיום מפעמת בהתפעלות בכל אחד.הרצון פתוח לקבל לעצמו תענוג מכל תגלית  .האנושות כמו תינוק שספק ער ספק ישן ביחסו כלפי רצונותיו. הבלבול כמוהו כחיסרון פנימי שדוחף אדם ליישב דעתו או לעשות משהו שיקרב אותו למיצוי פוטנציאלי של מה שמתחולל בפנימיותו הנרגשת . 
האנושות מתחילה לנוע ולהתפזר לכל חלקי כדור הארץ. בחבל ארץ מסופוטמיה השם אברהם אבינו נשמע ורם .כמו שהתאסף והצטבר באדם אחד רצון גדול לפצח את שאלת הקיום ומרוב עמקות מחשבותיו אודות הבריאה והבורא וכל הבלבול שסביבו ,הוא מגלה את הקשר שלו לאדם הראשון ומתחיל לקבל דרכו את מפת העולם והאדם מראשית ועד אחרית .
 מי לה' אלי .הסיפור כמשל מספר שהתקבצה סביבו קבוצה של אנשים . אוהל אברהם ושרי אשתו. אברהם אבינו גילה את סיבת הקיום האנושי בעולם יחד עם קבוצה קטנה שהלכה וגדלה בתהליך התפתחות מואץ ומבורך.
הקבוצה הזו לימים נעשתה לעם שיודע את בוראו ואת תכלית קיומו בעולם ונקראה עבריים, מהמילה מעבר .כי האור העליון עובר דרכם לכל האנושות . הכרת הטבע הסובב וטבעו של האדם על בוריו הקנתה להם יכולת הבנה חובקת כל והראתה להם את העתיד עד סוף הדורות.  הקבוצה הזו נמשכה בשושלת משך דורות ,בתוך האנושות הכללית ועברה תהליך הכרה הולך ונמשך למצב של תודעה שלמה בכח עליון ועד שהגיעו למעמד הר סיני בו קיבלו תורה ונעשו לעם שמרגיש בחוש פנימי את הכל העליון ככוח כללי שנמצא ואין עת למציאותו. עם שהתחיל דרכו כקבוצה קטנה מכוונת מטרה נעלה .מטרת הבריאה והשיג כח שמעל הטבע מבלי לבטל כוחות הטבע .התורה עברה מדור לדור בכתב ובעלפה.  מאידך האנושות עברה תהליך ההתפתחות טבעי והתקדמה כחברה עיסקית שרק האגו הלך וגדל בה, מדור לדור ודחף אותה קדימה לפיתוח עסקים בכל תחומי החיים .
היום החברה הכללית היא ככפר גלובאלי קטן שבאמצעות הקידמה הטכנולוגית נפתחה בפניו רשת קשר בין בני אדם בחוטי קשר וירטואלים .
כל עניין הדתות והתרבויות השונות בעולם היו כאמצעי התקשרות ושייכות .קשרי משפחה וקשרי סביבת חיים באזורים שונים ובאמונות שונות ,כפי מה שתפיסת המציאות נמצאה בהשקפת עולם של קהילות והיא נתונה לשינויים בהתאם לדורות המתחלפים ובאים מתקופה לתקופה . גם המדע וההשכלה השתכללה באנושות והפריחה דעות קדומות, בנסיון להבין לנכון כיצד להשתמש בטבע לרווחה . עוד בתקופת בבל העתיקה לפני התפלגות האנושות והתפזרותם על פני כל כדור הארץ, כולם היו בבחינת זרים .אדם בעולם בטרם הוא מכיר ויודע את בוראו, מתהלך כזר בעולמו של מלך נסתר .העולם מונהג בחוקיות קבועה ומוחלטת אך האדם לא מרגיש את פשר ההנהגה ,הוא רק חווה אותה על בשרו ,אך לא מבין מה רוצים ממנו . 
הכח הכללי בטבע נקרא גם כח של השפעה ואהבה.זהו הכח השורה בעולם באופן נסתר ועלום כמולך על הכל בחוקיות קבועה ומוחלטת וזה לדידו של בן אדם נחווה כטבע דומם צומח חי ומדבר .מורגש בו כרע ואכזר וסובב אותו בעולם בחסד ורחמים גדולים אך מכוסים . רב הנסתר על הגלוי וידוע שבין אם מבינים את סדרי העולם ומערכת קיום האדם בעולם ובין אם לא, אין זה משנה את החוקיות המונהגת .
עם ישראל הוא אותו עם שיצא מאברהם ונעשה עברי .עם שהתחבר סביב מהות החיים .שמקושר זה לזה משורש הבריאה . שהיא מקור הקיום והשפע של האדם בעולם .לכן הוא חכם ממציאן ובעל תכונות ויכולות גבוהות. העסק של העם הזה עד חורבן הבית השני היה בקיום המושג הרוחני שנקרא ואהבת לרעך כמוך . אהבה שלמעלה מהקשר גשמי ,אהבה שמקושרת למימוש רצון הבורא בבריאה ולא ממקום של מימוש רצון עצמי אגואיסטי .
שמענו לא פעם שבית המקדש נחרב בשל שנאת חינם.
 עם חורבן הבית נכנס העם הזה לגלות .למצב שהוא הולך ומאבד את הרגשת הקשר האינטגראלי והמהותי ומתערבב עם שאר האנושות כאחד האדם ושוכח את תכלית קיומו , שהיא  היסוד שמחזיק אותו כעם בעולם . התורה אף היא ירדה מהבנה מבחינה רוחנית ונשארה בידי האדם כספר הלכה וכספר היסטוריה ונדמה לעוסקים בה שמדובר בעניינים גשמיים ולא כאמצעי לאיחוד האדם וגילוי הבורא בעולם  . 
היחידים שהחזיקו באידאה הרוחנית האמיתית היו יחידי סגולה הנקראים צדיקים או מקובלים. צדיק הוא מהמילה מצדיק. שמצדיק את הבורא בבריאה .מקובל מהמילה מקבל את הנעלם והנסתר בטבע בכלי קבלה מתוקנים לגילוי.
עם ישראל של היום מפוזר, כמו לא היה מאוחד בקשר מהותי עם הכח הכללי ,אולם היסוד שעליו השלום עומד הורגש בהם בתקופת שלמה המלך . מצב איבוד הדרך שנוצר משך הגלות החמיר את מצב החברה האנושית בכללותה. מצד היחסים בין בני אדם ובין מדינות ובכלל הבנת אדם את עצמו ואת בוראו אשר שרוי באוירת חיים תעשייתית , עסקים למחיה והישרדות שנעשית יותר ויותר ריקנית ושוממה .העויינות והיכולת של בן אדם להיות ידיד ולהתייחס לזולת מתוך קרבה אנושית הלכה והתרחקה ממנו. הריק הקיומי והגשמיות נעשתה לרועץ .השנאה והמחשבות שמתרוצצות במוח האנושי משפילה את האדם ומראה לו שכשל ואיבד דרך .
אותו עם ישראל שהוא אוסף של אנשים ששכחו את יסוד קיומו בעולם נמצא בדורנו בתוך החברה האנושית כשהוא רדוף בשנאת העמים .התת מודע האנושי יודע שגורל האנושות תלוי בראש חכם ולב מבין ברומו של עולם .ולכן עיני העולם נשואות כלפי ישראל .בתת מודע הקולקטיבי האנושות מצפה מעם ישראל לממש תפקידו בעולם ולהנהיג עצמו בהתאמה לחוקי הטבע הגלובאלי אינטגראלי ולהיות דוגמא לעולם ובזאת למשוך אחריהם את כולם . תבונה יתרה נמשכת לאנושות בעת שעם ישראל דואג בקרבו על גורלה של האנושות בעולם .כל העסקים הצדדיים שאליו ישראלי נמשך לטובת רווחתו האישית מוסיפה אש ללוע הבוערת בעמים שסובבים אותו ורוצים להשמידו .
איחודו של עם ישראל סביב תפקידו בעולם הוא הכרחי .אין ברירה אחרת לאנושות בעולם .חייב להיות לעולם ראש ולב שלמעלה מאינטרס אישי . ראשי המדינות אינם אנשים עם רצון להנהיג את העם למימוש תכלית קיומו בעולם .
להאיר את האמת באור יקרות ובהשפעה של ערכים נעלים. אין להם מושג בסיבת הקיום האנושי ובהנהגה העליונה הפועלת על האדם והטבע . נבחרי העם במדינות השונות בעולם וגם במדינת ישראל הם ברירת מחדל, של אנושות חסרת קשר ממשי ממחשבת הבריאה.  ולכן חינוך העם נמצא כחינוך קופים או עדרים ועיקר המשאבים הולכים על צבא נשק והתגוננות מפני מלחמה . האמת טמונה בחול .לכן זה לא משנה מי יהיה ראש ממשלה, כי מהפוליטיקה לא תבוא ישועה .רק החמרת השחיתויות וכיסויי תחת להמשכת הנהגה אינטרסנטית קיצונית והשפעה רעה שבה כל אחד מושך את השמיכה לעצמו וכמה שיותר לנצל את הכל ואת כולם לאגו שלו . הפוליטיקה בעצם היא פרצוף האנושות בעולם . אנושות שחיה כחברה מושפלת ,מנצלת ומנוצלת לרעה, חסרת משמעות בחיים .
בתוך האנושות הזו רוחש באופן נסתר וגלוי אותו עם ישראל שאבד .כל נטיה דקה לאיחודו תתן אותותיה לטובה .יתגלה בה הכח שאבד ,תתגלה החכמה והתבונה כיצד להחיות את הלאומיות שלה .ידלק האור מתוך החושך ויאיר את חשכת העולם וירים את האדם לגובה הראוי לו .
האדם לא סיים התפתחותו בעולם ולכן נחרבו בתי המקדש . כדי שישראל יצרפו אליהם את שאר העמים לגמר ההתפתחות .
איחוד עם ישראל זו התרופה לעצמו ולזולתו.
איחוד ועבודה משותפת לטובת חיבור וקשירת קשר מכוון לטובת כל באי עולם, ללא הבדל גזע דת מין לאום .אבל קודם לכל צריך להיות לאום ישראלי מאוחד סביב השגת הכלל ואהבת לרעך כמוך .להרים מצב רוח העם ולהעביר מסר לאומי  שיחזיר את ערכינו כעם .מפני שמה שמאחד אותנו זה הקשר האינטגראלי . העם שלנו צריך להיות עם שעסוק במשמעות החיים ולא טרוד יום וליל בהתגוננות מפניהם. 
איחוד העם יביא לשינוי מהותי ויסודי בחברה וישפיע וייטיב לכל העולם . עם אחד יחיד ומיוחד בעולם יתאחד סביב עסק משמעותי וגורלי לדור שיקום ויגלה לעולם אמת וחסד ורחמים גדולים ממרום גובהו של קיום ראוי תקין ,שפועל בכח כללי מאוחד ולא בכוחו של איום אקדח על הרכה.ובימינו זה כבר לא אקדח אלא פצצת אב"כ.
המציאות תחייב תקומה לדור אחרון, שיהיה ראשון לשלום ואחוות רעים .להרים את דרגת האדם בטבע מיצור חסר דאגה בקרבו לאדם הדומה לתכונת הטבע הסובב עולמו ,היא תכונת ההשפעה ואהבה שלמעלה מהאגואיזים הצר.זו תכונה נרכשת, אך לא בצורה סוליסטית, אלא בקבוצה .לכן עלינו להתאחד. בואו נתחיל לחשוב על איחוד וחיבור בישראל וכבר נעורר בקרבנו את הקשר האינטגראלי שאנו מקושרים בנינו בעל כורחינו ונקרב זאת להיות לרצוננו אנו.


IM AL
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: