עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

חיים כמו בסדרה

22/03/2019 18:39
איילת רחמים

היחסים של בן אדם עם החיים שלו ,נראה בעיניי כבבואה של היחסים בין ישראל לבין העולם מצטייר לי כמו נהר הירדן ושתי גדות מעבר.


עולה לעיניי רוחי תסריט מהתנך :
יעקב עם החמולה שלו, בעוזבו את בית לבן, צריך לחצות את הירדן ביודעו שעשיו אחיו רודף אותו להורגו.


יעקב עובר עם המשפחה את הירדן ורואה ששני פחים קטנים נשארו בעבר השני של הגדה . הערב כבר ירד והוא לא יכול להמשיך ללא הפחים הקטנים שנשארו מאחור. יעקב חוזר לגדה לוקח את הפחים הקטנים, כבר נכנס הלילה והוא חוצה את הנהר בחושך.

 

באמצע הדרך שרו של עשיו נאבק עימו . כתוב ויוותר יעקב לבדו ויאבק איש עימו עד עלות השחר . המאבק הזה נמשך כל הלילה ,עד שהשחר עלה שרו של עשיו ראה שהוא לא מצליח להכניע את יעקב, הוא מברך אותו ואומר" וַיֹּאמֶר לֹא יַעֲקֹב יֵאָמֵר עוֹד שִׁמְךָ כִּי אִם יִשְׂרָאֵל כִּי שָׂרִיתָ עִם אֱלֹהִים וְעִם אֲנָשִׁים וַתּוּכָל." 

 

הסיפור המרגש על יעקב אבינו מלא בניצוצות של אור ועמקות הקשר בין האדם לבין הבורא . אם נקח את הסיפור הזה כאילו זה תסריט של סדרה בחיים שלי , אני יכולה להבין מזה שבנאדם חייב להגיע למצב שהוא יכול לשרות עם אלוקים ואנשים במאבק ובכל זאת לשרות יחד . כמו לומר שנדרש מאדם להתקיים בשלום עם זולתו ואדרבה להתייחס אליו כאח שלו ובזאת הוא צולח את הקשר בינו לבין בוראו . 

 

שהחיים של אדם מתקשרים עם האלוקים דווקא באופן כזה שדורש ממנו להיאבק על השלום בינו לבין בוראו שמתבטא בשלום בינו לבין זולתו שבתסריט הזה נקרא עשיו . 


איך יעקב ניצח את המאבק הזה בלילה באמצע נהר הירדן מה הם דיברו בניהם שבסופו של מאבק קיבל יעקב את ברכת הבורא דרך אחיו עשיו שעד לפני כן רדף להורגו וכעת קורא לו ישראל ?

 

כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: