עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
אני צופה בערוץ קבלה לעם של בני ברוך
הערוץ שמכין אותי לחיים באמת ובכיף
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
אהבה  (1)
בלילה  (1)
ארכיון
קישורים לעיון

המשהו הזה שנמצא שם

23/03/2019 13:25
איילת רחמים
בא לי לדבר על החיים
בספר מלכים ב מובאים דברי חזקיהו המלך: "יוֹם צָרָה וְתוֹכֵחָה וּנְאָצָה הַיּוֹם הַזֶּה כִּי בָאוּ בָנִים עַד מַשְׁבֵּר וְכֹחַ אַיִן לְלֵדָה" (יט, ג). 
יש שפירשו שהמשבר שבפסוק הוא מקום יציאת הוולד
 כשרוצים לדבר על הרגשה קשה .משתמשים במילה משבר . כשאישה בלידה נקרא שהיא יושבת על משבר, כנראה משום שיש פה מצב סכנה של בין חיים למוות .

אם נקח את המשבר מצד החיובי שלו הרי שמשברים מולידים חיים.
אולי עוד לא דיברנו מספיק על החיים שהמשברים בחיינו עוד צריכים להוליד...

למשל משברים במשפחה ,לכולם יש כאלה לא מעט ואצל לא מעטים המשברים עדיין לא אותתו להולדת מצב חדש של חיים ,של ולד משותף לכל המשפחה שכולו אושר ושלמות שמחה וחדוות חיים להמשכיות כזו שהחיים שווים לה .

אחרי כל תפקיד או תואר עומד בן אדם ...נגיד אמא זו הגדרה או תואר לאישה שילדה ילד שעשה אותה אמא .  נגיד אח, אחות ,חבר ,בעל אישה, כל מיני תפקידים בחיים לא יודעת איך לכנות זאת תפקידים או תארים ... ?  לא משנה משום שמאחרי כל הרגשה עומד בן אדם שנראה שבור ,שעבר משברים בחייו ודרך לא קצרה...
על הדרך הוא ניסה בלי סוף להיטיב עם חייו, אולי התחתן הקים משפחה וכן הלאה ... דורות של משפחות .

 המשבר שפוקד את המשפחות כולן ,זה בטח לא תופעה פרטית של בן אדם זה או אחר. אפילו אם משפחה למשל איבדה בן במלחמה וזה מה ששבר אותה ,גם זה נכלל באותו מצב שנקרא משבר, שאמור היה להוליד חיים ששוה למות בעדם...לא??

והשאלה שצריכה להישאל היא איפה הם החיים האלה ,איפה הוא הבן הנחמד הזה ? שהמשבר שכולנו עוברים צריך שכבר יוליד לנו כבני אדם ,בעלי משפחות וילדים ודורות הולכים ובאים ...

יש נקודת שוויון שנקראת כולנו בני אדם ... ובני אדם זה גם אגו והאגו מפריד בין הדעות הרגשות התכונות הרצונות ,זה האגו ככה הוא בנוי כאישיות שונה מזולתה, בעוד שבתוכו של אדם או מעליו לא יודעת איך להגיד זאת , אבל יש עוד משהו בבן אדם חוץ מהאגו שהוא.

 ועל העוד משהו הזה אני מנסה לדבר ונראה לי שפה כמו נגמרות המילים ... אבל אני בכל זאת חושבת שצריכים לדבר על זה להעלות את המשהו הזה ,שמעבר למילים נמצא שם בין בני האדם .
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: